Ostatnie gry były bardzo głośne. Żona czterech mężów bez przerwy darła się przez telefon, królowa kłóciła się z księżniczką, a na wielopokoleniowym statku Icarus panował rejwach na iście kosmiczną skalę.

Obiecujemy, że następnym razem będzie inaczej. Ciszej, kameralniej i zdecydowanie bardziej nastrojowo.

Pierwsza z gier to Beat City. To kameralny duński larp przeznaczony dla 5 osób. Należy do trudnych i ambitnych; gracze wcielają się w postacie wyrzutków poszukujących Miasta Innego Niż Wszystkie, położonego z dala od przeżartej konsumpcjonizmem cywilizacji Zachodu. Jego twórcą jest Thais Laursen Munk, a polskie tłumaczenie autorstwa Doroty Kaliny Trojanowskiej będzie miało swoją polską premierę. Gra przeznaczona jest wyłącznie dla graczy pełnoletnich, najlepiej doświadczonych.

W innym miejscu, o tym samym czasie, odbędzie się jeepform O krok od wolności autorstwa Mateusza Zachciała. W 2011 roku scenariuszowi przyznano uroczą statuetkę Kamienno-złotej Foki dla najlepszego larpa na (nie odbywającym się już) konwencie gier terenowych Puckon. Poważna tematyka tego doskonale zestrojonego jeepa pobudza do myślenia i nie pozostawia obojętnym.

Gorąco polecamy obie gry. Do zobaczenia!