10 maja odbędzie się już dziesiąty BlackBox (kiedy to się stało?), więc jak zwykle przygotowaliśmy coś specjalnego. Zacznijmy od prostego pytania. Czy nie zastanawiacie się czasem, dlaczego współczesne malarstwo tak często jest dziwaczne, niezrozumiałe, chaotyczne, bełkotliwe… Po prostu brzydkie? Czyżby muza odpowiedzialna za tę gałąź sztuki odeszła, lub przytrafiło jej się coś złego? Co na to Apollo, jej bezpośredni przełożony? Jeśli chcesz znać odpowiedź, musisz nas koniecznie odwiedzić!

Odpowiedź na powyższe wątpliwości może kryć się w scenariuszu Noc w muzeum, który podczas pierwszej edycji konkursu larpowego Złote Maski w 2010 roku znalazł się wśród nominowanych do nagrody w kategorii „Najlepszy zespół Mistrzów Gry”.  Ze względu na wymagania logistyczne od tamtej pory larp nie był nigdzie prezentowany. Na szczęście goszcząca nas klubogaleria Bunkier ma wszystko, czego potrzeba, aby przeprowadzić tę dość skomplikowaną grę. Okazja staje się więc po dwakroć wyjątkowa. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którym bliska jest kondycja współczesnego malarstwa. Wprost ze zwykłej wystawy zostaniecie porwani do onirycznej krainy, w której żyją muzy, bogowie i… Sama Sztuka.

Śledźcie uważnie nasz profil w serwisie Facebook. Będą się na nim pojawiać materiały, które mogą pomóc Wam odnaleźć się w efemerycznej rzeczywistości najbliższej gry.

Na zakończenie miła niespodzianka. Podjęliśmy współpracę z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego. Jeśli jesteście posiadaczami Karty do Kultury, możecie nabyć bilety na Noc w muzeum w nowej, niższej cenie. Wystarczy kliknąć TU.