Z przyjemnością ogłaszamy, że już w tym miesiącu w Lublinie wystartuje drugi cykl szkoleń LubLarp, przeznaczonych dla osób zarówno już zainteresowanych larpami, jak i chcących postawić w nich swoje pierwsze kroki. Szkolenia odbywają się w formie weekendowych warsztatów rozdzielonych kilkugodzinną grą, prezentującą omawiane na spotkaniu zagadnienia. Prowadzone są przez uznanych twórców i graczy z całej Polski. W tym roku zaplanowano sześć spotkań:

  • co to jest larp
  • odgrywanie i improwizacja
  • kostiumy i charakteryzacja
  • fabuła i mechanika
  • scenografia i logistyka
  • larp od A do Z

Serdecznie polecamy wybranie się na szkolenia i śledzenie fanpage’a na Facebooku. Wszystkie informacje na temat szkoleń, łącznie z harmonogramem, można znaleźć na stronie projektu LubLarp.

Dodatkową niespodzianką jest ogłoszenie przeprowadzanego pod szyldem LubLarp konkursu na scenariusze larpowe PrintPlay. Skierowany jest do wszystkich twórców, bez względu na larpowe doświadczenie i preferencje. Scenariusze można nadsyłać aż do końca sierpnia, a oceniać je będą sędziowie – twórcy gier z całej Polski. Regulamin, sylwetki jurorów i inne informacje możecie znaleźć na stronie konkursu PrintPlay. Zapraszamy do udziału!

Organizatorami całego projektu są Jakub Barański i Marcin Słowikowski we współpracy z Lubelskim Stowarzyszeniem Fantastyki „Cytadela Syriusza”. Z lekkim odcieniem dumy chcielibyśmy dodać, że również ekipa organizatorska BlackBox 3City będzie mogła wtrącić swoje trzy grosze: wśród trenerów znalazła się Ida Pawłowicz (scenografia i logistyka), a w jury konkursu Dorota Kalina Trojanowska i Piotr Milewski.