Wiosna wybuchła za oknami, wszystko kwitnie i zieleni się na potęgę. Wiadomy znak: jeszcze kilka tygodni, a larpowcy porzucą domostwa i na letnie miesiące wyruszą grać w lasach i puszczach, nad jeziorami i w górach, czyli w szeroko pojętym terenie otwartym.

BlackBox jest inicjatywą jesienno-zimowo-wiosenną, tak więc nieubłaganie zbliża się koniec naszego pierwszego sezonu. Ostatnie trzy spotkania postanowiliśmy maksymalnie zróżnicować pod względem programu, tak aby każdy znalazł coś dla siebie, zanim zamkniemy nasze podwoje na lato.

19.04 zapraszamy Was na jeepforma Romeo i Merkucjo. To niebanalna wariacja na temat najsłynniejszego romansu świata, czyli historii pięknej Julii i nie mniej pięknego Romea, którym nie było pisane żyć razem długo i szczęśliwie. Ta gra to scenariusz o męskiej przyjaźni oraz o tym, jak zmienia ją wkraczająca na scenę życia Wielka Miłość.

Wstęp na grę Romeo i Merkucjo jest darmowy.

10.05 zdecydowaliśmy się zaprezentować Wam larpa Noc w Muzeum, który w 2010 r. podczas pierwszej edycji konkursu Złote Maski otrzymał nominację do nagrody w kategorii „Najlepszy zespół Mistrzów Gry”. Ta gra to lekka, oniryczna komedia „po drugiej stronie lustra”, która pozwala spojrzeć na największe dzieła światowego malarstwa z zupełnie nowej perspektywy. Gracze wcielą się w niej w zwykłych bywalców znanej galerii sztuki, którym przydarza się dość niezwykła przygoda. W końcu nie co dzień ma się okazję być porwanym przez samego Apolla, boga wszelkich sztuk.

Wstęp na grę Noc w Muzeum jest biletowany. Bilety będą dostępne online w cenie 10 złotych od 20.04

31.05 24.05 zakończymy sezon na śmieszno i straszno. Dużo śmiechu czeka wszystkich w trakcie jeepforma Stary niedźwiedź mocno śpi, góralskiej komedii o sprawach damskich, męskich i tych pomiędzy. Z dodatkiem odrobiny magii. W tym samym czasie Dariusz Domagalski zabierze 5 graczy w kosmos w trakcie swojej gry Silentium Universi. Podróż nie będzie ani łatwa, ani śmieszna. Zakup biletów sugerujemy wielbicielom horroru i głębokiego zanurzania się w postać i odgrywany scenariusz.

Wstęp na grę Stary niedźwiedź mocno śpi jest darmowy.
Wstęp na grę Silentium Universi jest biletowany. Bilety będą dostępne online w cenie 10 złotych od 20.04.

Jako, że obie gry odbywające się 31 maja 24 maja to dość krótkie scenariusze, pragniemy po ich zakończeniu uczcić z Wami zamknięcie pierwszego sezonu BlackBox 3City. Rezerwujcie więc czas i nie planujcie niczego ważnego na Dzień Dziecka!