Nastał nowy rok! Początek roku to często czas postanowień i planów. To pora hucznych imprez, ale czasem to także chwila na refleksję.

Zapraszamy Was na spotkanie BlackBoxowe, które odbędzie się 31 stycznia. Tym razem zaprezentujemy Wam głęboką historię o tym, jak rodzice radzą sobie ze swoim życiem po utracie dziecka. Opowiemy o tym trudnym doświadczeniu zgodnie z psychologiczną koncepcją pięciu etapów żałoby. Postaramy się dać Wam chwilę wglądu w samych siebie i zaobserwowanie własnych reakcji na różne sytuacje. Strata to krótka gra podzielona na kilka scen. Przez pierwsze chwile nasi bohaterowie, Morten i Lene, będą próbować przezwyciężyć ból i ułożyć sobie życie po tragicznym wydarzeniu. Kolejne sceny ukażą parę radosnych urywków z życia rodziców sprzed śmierci dziecka.

Historia w tym kształcie będzie miała wymiar uniwersalny, pokazując nie tylko jak rozpaczliwie Morten i Lene usiłują pozbierać swoje życie, ale także jak każdy z nas dąży do poradzenia sobie z żalem czy świadomością popełnienia błędu. W pewnym sensie Strata jest również historią o odradzaniu się z popiołów tragedii i akceptowaniu bólu. O tym, jak każdy koniec może być początkiem czegoś nowego.

Zapraszamy do przeżycia bardziej refleksyjnego, melancholijnego i emocjonalnego niż zwykle. Przybywajcie licznie i nie zapominajcie o znajomych. Gra jest bezpłatna!

PS. Przewidujemy jeszcze jedną grę-niespodziankę, o której więcej opowiemy w najbliższą niedzielę.