Na ostatnim spotkaniu postawiliśmy na pełną spontaniczność. Nie zagraliśmy w Stypęnie wystawiliśmy UpgradeZamiast tego zagraliśmy w kameralną Panią i Otto. Nie zmienia to faktu, że obie gry, które były w planie są warte poprowadzenia. Chcemy dać Wam realną szansę na udział w nagradzanej Stypie, dlatego tym razem ogłaszamy wydarzenie wcześniej. Naprawdę warto wziąć udział, a najlepiej wziąć ze sobą kilku znajomych. Nawet jak nie znajdzie się miejsce na Stypie, to w blokach startowych będzie na Was czekał Upgrade, który z powodzeniem zaangażuje w rozgrywkę nawet dwadzieścia (!) osób.

Stypa to larp nagrodzony w 2014 roku pierwszym Sokołem w historii konkursu larpowego Larpy Najwyższych Lotów. W zamyśle organizatorów konkurs ma walczyć z różnymi przejawami larpowej sztampy. Twórcy, którzy zgłosili się do premierowej edycji musieli zmierzyć się z tematem „Umarł Król, niech żyje Król”. Kamil Bartczak i Przemysław Szymczak zrobili to najlepiej, zabierając graczy na polską stypę po właścicielu małego warsztatu samochodowego. Jeśli bliskie jest Wam kino Wojciecha Smarzowskiego, koniecznie wybierzcie się na tego właśnie larpa.

Druga gra, Upgrade, to skandynawski jeepform starszy od Stypy o 10 lat. Jego autorzy to Olle Jonsson, Thorbiörn Fritzon i Tobias Wrigstad, którzy (być może) oglądali zbyt wiele programów typu reality show. Gra toczy się w luksusowym kurorcie, z dala od wszelkich trosk. Postacie, tworzące pary, mogą ze sobą dowolnie zrywać, wracać i formować nowe związki. Na zakończenie gry zdecydują, czy powrócą w ramiona tych, z którymi pojawili się na wyspie, czy też upgrade’ują swoje życie uczuciowe i zwiążą się z kimś innym. Doskonały scenariusz, który korzysta z wielu typowo jeepformowych technik.

Nasze spotkanie odbędzie się 13 marca o godzinie 18:00. Bilety na larpa Stypa będą dostępne online w cenie 20 złotych. Jeśli zdecydujemy się zagrać także w Upgrade – to tylko kwestia tego, jak wielu znajomych uda się Wam ściągnąć – to gra ta będzie darmowa!

Polecamy!