Na naszej scenie staramy się prezentować różnorodne gry, mieszać konwencje, gatunki i nastroje. Ostatnio byliśmy bardzo poważni, dlatego nasze lutowe spotkanie postanowiliśmy poprowadzić nieco bardziej na wesoło. W programie znajdują się dwie gry. Jedna z nich jest tragikomedią, druga raczej komediodramatem. Oprócz tej gatunkowej bliskości dzieli je chyba wszystko inne.

Pierwsza z nich to larp Stypa, nagrodzony w 2014 roku pierwszym Sokołem w historii konkursu larpowego Larpy Najwyższych Lotów. W zamyśle organizatorów konkurs ma walczyć z różnymi przejawami larpowej sztampy. Twórcy, którzy zgłosili się do premierowej edycji musieli zmierzyć się z tematem „Umarł Król, niech żyje Król”. Kamil Bartczak i Paweł Szymczak zrobili to najlepiej, zabierając graczy na polską stypę po właścicielu małego warsztatu samochodowego. Jeśli bliskie jest Wam kino Wojciecha Smarzowskiego, koniecznie wybierzcie się na tego właśnie larpa.

Druga gra, Upgrade, to skandynawski jeepform starszy od Stypy o 10 lat. Jego autorzy to Olle Jonsson, Thorbiörn Fritzon i Tobias Wrigstad, którzy (być może) oglądali zbyt wiele programów typu reality show. Gra toczy się w luksusowym kurorcie, z dala od wszelkich trosk. Postacie, tworzące pary, mogą ze sobą dowolnie zrywać, wracać i formować nowe związki. Na zakończenie gry zdecydują, czy powrócą w ramiona tych, z którymi pojawili się na wyspie, czy też upgrade’ują swoje życie uczuciowe i zwiążą się z kimś innym. Doskonały scenariusz, który korzysta z wielu typowo jeepformowych technik.

Nasze spotkanie odbędzie się 28 lutego o godzinie 18:00. Bilety na larpa Stypa są dostępne online w cenie 20 złotych. Wstęp i udział w grze Upgrade jest darmowy.

Do zobaczenia!