Panie i Panowie, nadszedł najwyższy czas na prezentację larpów, które poprowadzimy dla Was w trakcie naszego pierwszego spotkania w tym sezonie. Ad rem!
O ile w poprzednich latach prezentowaliśmy gry autorów polskich i skandynawskich, teraz postanowiliśmy udać się po nowe scenariusze na drugą stronę Atlantyku. Zadanie ułatwili nam organizatorzy i uczestnicy konkursu Golden Cobra, którzy publikują znakomitą większość swoich gier online w formacie print&play.

Na początek wybraliśmy dwie, które wyjątkowo przypadły do gusty jury tegorocznej edycji.

Crow Funeral, czyli Zbrodnia Wykrakana, to gra, która otrzymała nagrodę za “Najlepsze wykorzystanie dotyku”. Brzmi dziwnie, ale taka jest specyfika zmagań pod egidą złotego węża. Organizatorzy rywalizacji co roku przyznają nagrody w innych kategoriach, nierzadko niebanalnych. Jedno z wyzwań, jakie postawiono przed uczestnikami edycji 2015 dotyczyło właśnie użycia dotyku jako kluczowego elementu gry.
Nagrodzony scenariusz to szybka i dynamiczna gra. Aby dodać jej klimatu, jak rzadko robimy to w przypadku jeepformów i freeformów, prosimy Was o przygotowanie strojów. Jeśli nie jest to dla Was problemem, przyjdźcie w czarnych bluzach (najlepiej z kapturem) i/lub miejcie dowolne, czarne nakrycie głowy. Z góry dziękujemy!

Drugi larp pod tytułem Written by Victors, czyli Spisana przez Zwycięzców, opowiada o współdzieleniu pamięci i przepisywaniu historii. Temat jest zaskakująco aktualny, dlatego bez wahania zdecydowaliśmy się zaprezentować go w ramach naszych spotkań. Wspólnie spróbujemy zbudować dwie zupełnie różne kultury, opiszemy ich bolesną, wspólną historię, a później wrzucimy ją w tryby czasu i społecznej niepamięci. Bardzo jesteśmy ciekawi ostatecznego rezultatu.

Tak jak informowaliśmy w poprzednich wieściach, BlackBoxowe spotkanie po raz pierwszy odbędzie się w Gdyni. Gościć będzie nas Laboratorium Innowacji Społecznych w Pomorskim Parku Naukowo – Technologicznym.
Tak więc historia BB3C zaczyna się pisać w nowych miejscach 🙂

Do zobaczenia na miejscu!

Rejestracja

Zapisz się na wydzarzenie na facebooku lub zarezerwuj miejsce poniżej