Panie i Panowie

Za kilka dni rozpocznie się kalendarzowa jesień. Nie wiemy jak Wy, ale ekipa BlackBoxu jest już do niej gotowa. Czas podzielić się z Wami informacjami dotyczącymi nadchodzącego sezonu. Jest ich sporo i wiele rzeczy się zmieni. Mamy nadzieję, że będą to dla Was zmiany na lepsze. Część z nich podyktowana jest Waszymi uwagami co do funkcjonowania naszej sceny. Jako że były one całkowicie słuszne, dołożyliśmy starań, aby wyjść Waszym oczekiwaniom na przeciw.

A zatem – Co, Gdzie, Kiedy – jesień /zima 2016

Zacznijmy od końca – czyli od Kiedy.

Dotychczas spotykaliśmy się dosyć nieregularnie. Co prawda od rozpoczęcia naszej działalności zorganizowaliśmy już 19 spotkań, ale nierzadko bywały między nimi bardzo długie przerwy. Chcemy przyciągnąć do larpowania nowych ludzi, więc nasza oferta musi być bardziej dostępna. Zdecydowaliśmy się organizować BlackBoxy dwa razy w miesiącu, przynajmniej do końca tego roku. Czy to oznacza, że co dwa tygodnie będziemy widywać się w Gdańsku? Otóż nie…

Gdzie – w Trójmieście.

W naszą nazwę wpisane jest Trójmiasto, jednak do tej pory równie dobrze moglibyśmy nazywać nasze przedsięwzięcie BlackBox Gdańsk. Czas to zmienić. Tej jesieni będziemy korzystać z potencjału jaki drzemie również w Gdyni i Sopocie. Jest to też ukłon w stronę graczy, którzy dojeżdżali na nasze spotkania z północnych rubieży naszej aglomeracji. Do stałego miejsca, jakim jest dla nas Klubogaleria Bunkier, dołączy Laboratorium Innowacji Społecznych zlokalizowane w Pomorskim Parku Naukowo – Technologicznym w Gdyni Redłowie. Ale nie tylko…

W co będziemy grali?

Tutaj również czekają nas zmiany – kto wie, czy nie największe. Do tej pory prezentowaliśmy przede wszystkim sprawdzone gry o niskim progu wejścia. Takie, w które może zagrać każdy, bez specjalnego przygotowania. Gry, które znamy i wiemy jak powinny być poprowadzone. Z oczywistych względów ograniczało to nasz repertuar i wykluczało premiery i duże produkcje, wymagające przygotowania przez graczy kostiumów i rekwizytów. Zwiększenie częstotliwości naszych spotkań umożliwia wprowadzenie do naszego harmonogramu większych, bardziej skomplikowanych gier oraz całkiem nowych scenariuszy.

22 października będą miały premierę Zimowe Noce, czyli największy z zaplanowanych przez nas na jesień larpów. Jego autorami i producentami są nie tylko twórcy związani z BlackBoxem, ale również Gdańskie Stowarzyszenie Fantastyki „Alkor” (Jakub Kołodziejczak), Klub Fantastyki Zardzewiały Topór (Jakub Fijałkowski, Michał Leoniec, Mateusz Zachciał), Puckon.pl (Stanisław Dębicki), Daniel Krzaczkowski, a konsultować będą się z Dorotą Trojanowską. Gra odbędzie się na terenie Grodziska Sopot należącego do Muzeum Archeologicznego w Gdańsku. Więcej informacji już wkrótce pojawi się na naszej stronie, poświecimy im osobny wpis, ale jeżeli chcecie być na bieżąco możecie już śledzić wydarzenie w serwisie Facebook. Kompletowanie wczesnośredniowiecznego stroju to też dobry pomysł.

To nie koniec zmian. Dotychczas prezentowaliśmy wybrane scenariusze autorów polskich i skandynawskich, bez wyraźnej przyczyny omijając gry anglosaskie. Postanowiliśmy to nadrobić. Do końca roku zaprezentujemy przynajmniej dwie gry pochodzące z drugiego brzegu Atlantyku.

Co + Gdzie + Kiedy = Repertuar BlackBox 3City, październik / grudzień 2016

Mamy nadzieję, że zaproponowane przez nas zmiany są dla Was miłą niespodzianką. Jeśli macie wolną chwilę, napiszcie do nas by podzielić się waszymi spostrzeżeniami. Tymczasem najwyższa pora zaprezentować harmonogram naszych działań do końca roku.

HARMONOGRAM WYDARZEŃ

BLACKBOX3CITY

Jesień/Zima 2016

9.10 Gdynia

Freeform Zbrodnia wykrakana – wstęp wolny

Freeform Spisana przez Zwycięzców – wstęp wolny

Laboratorium Innowacji Społecznych,  PPNT budynek IV, Al. Zwycięstwa 95/98 Gdynia


22.10 Sopot

Larp Zimowe noce – bilety w cenie 80 zł będą dostępne od 22 września

Grodzisko Sopot, ul. Haffnera 63


6.11 Gdynia

Freeform Orleańska ruletka – wstęp wolny

Laboratorium Innowacji Społecznych,  PPNT budynek IV, Al. Zwycięstwa 95/98 Gdynia


19.11 Gdańsk

Larp Ostatni rejs – bilety dostępne będą od 19 października

GSF Alkor, ul. Jaśkowa Dolina 7, Gdańsk


20.11 Gdańsk

Freeformy z międzynarodowej antologi #Feminism – wstęp wolny

Klubogaleria Bunkier, ul. Olejarna 3, Gdańsk


4.12 Gdynia

Freeformy z międzynarodowej antologi #Feminism – wstęp wolny

Laboratorium Innowacji Społecznych,  PPNT budynek IV, Al. Zwycięstwa 95/98 Gdynia


18.12 Gdańsk

Xmas Special 2016 – świąteczno-noworoczne Gra Niespodzianka – wstęp wolny

Klubogaleria Bunkier, ul. Olejarna 3, Gdańsk

 

Mamy nadzieję, że podobnie jak my, nie możecie doczekać się do października. Pozostaje nam więc powiedzieć tylko jedno:

Do zobaczenia!

Piotr Budzisz
Jakub Krassowski
Piotr Milewski
Ida Pawłowicz