Za nami larp Zimowe Noce, który pozwolił kilkudziesięciu graczom przenieść się na kilka godzin o kilka wieków wstecz. Mgły otuliły sopockie grodzisko, zagęszczając magiczną atmosferę jaką wspólnie udało się nam zbudować. Jeszcze raz dziękujemy za liczne przybycie i współtworzenie niezwykłej historii zwykłej osady Wikingów.

Przed nami zaś spotkanie dwudzieste drugie. Przygotowaliśmy dla Was dwie gry, które mają aż dwa wspólne mianowniki. Po pierwsze oba larpy pochodzą z antologii #Feminism, zbioru trzydziestu siedmiu nanogier o kobietach, kobiecości i feminizmie, napisanego przez autorów z kilkunastu krajów świata. Po drugie w obu wypadkach osią fabuły jest obraz video.

Pierwsza gra So, Mom I Made This Sex Tape to najbardziej energetyczny freeform jaki znamy. Gracze wcielają się w role pięciu Włoszek, połączonych rodzinnymi więzami. Przy niedzielnym obiedzie wybucha bomba. Reprezentantka najmłodszego pokolenia informuje pozostałe damy, że nagrała ze swoim chłopakiem sex taśmę. Jak ustosunkują się do tego pełne południowego temperamentu krewne? Prawdopodobnie wyznanie nie przejdzie bez echa…
Gra potrwa około 30 minut i prawdopodobnie będzie najgłośniejszym larpem, jaki poprowadzimy w tym sezonie. Do udziału w grze zaproszeni są również panowie – ale uprzedzamy, iż będą odgrywać role pań.

Drugi scenariusz, larp 6016, to lekka komedia science-fiction. Uczestnicy gry to studenci uniwersytetu przyszłości, którzy starają się wspólnymi siłami przygotować referat na zajęcia o społeczeństwie przełomu XX i XXI wieku. Niestety, jedyne materiały jakimi dysponują to kilka odcinków telenoweli Kocham, pragnę, nie ufam. Czy na podstawie kilkunastu stereotypowych scen uda im się zbudować spójną wizję przeszłości?
Przewidywany czas gry to około 90 minut. Serdecznie zapraszamy również publiczność, która może – ale nie musi – współtworzyć opowieść o naukowych perypetiach żaków z sześćdziesiątego pierwszego stulecia.

Nasze spotkanie odbędzie się 6 listopada o godzinie 18:00 w Laboratorium Innowacji Społecznych w Gdyni.
Wstęp jest wolny, ale liczba miejsc ograniczona – prosimy o rejestrację online. Zapisy uruchomimy w najbliższą niedzielę.

Do zobaczenia!