To nasze czwarte spotkanie w tym sezonie, ale dopiero pierwsze w zaprzyjaźnionej Klubogalerii Bunkier, najbardziej larpoprzyjaznym miejscu jakie znamy. Na nasz powrót zaplanowaliśmy aż trzy gry. Wszystkie zostały zgłoszone do tegorocznej edycji amerykańskiego konkursu Golden Cobra, a jedną z nich nagrodzono w kategorii Najśmieszniejsza Gra. Jednak w odróżnieniu od naszego poprzedniego spotkania, tym razem nie będzie nam śmiesznie i wesoło przez cały czas – postanowiliśmy bowiem przełamać radosny nastrój horrorem.

Pierwsza gra, którą zaprezentujemy, to wspomniane wyżej komedia Wielcy Wackowie, czyli prześmiewczy scenariusz bezlitośnie wyszydzający świat CFO, CEO, CTO – prezesów, wiceprezesów, samców i samic alfa w korporacjach produkujących NieWiadomoCo za BardzoDużePieniądze. W opisie gry ujęła nas przede wszystkim balonowa mechanika ego-genitaliów, spodziewajcie się więc nie tylko wybuchów śmiechu, ale też eksplozji dumy, pychy i wyższości. Jeśli chcecie wziąć w niej udział, koniecznie uzbrójcie się w ekstrawaganckie lub po prostu krzykliwe krawaty (ostatecznie mogą też być broszki).

Oprócz świata korporacji przeniesiemy się też w mroczne klimaty. Atmosferę zbudujemy korzystając ze scenariusza Wolna | Wola. Wcielimy się w nim w role ludzi i panujących nad ich duszami pasożytów. Po raz pierwszy na naszej scenie będziemy grać w parach – jesteśmy bardzo ciekawi rezultatu. Czytając scenariusz po plecach przebiegł nam niemiły dreszcz. To chyba dobry znak.

Ostatnia gra to polski freeform BottleQuest, autorów wielokrotnie nagradzanych w konkursie Złote Maski: Dominika Dembińskiego i Mikołaja Wichera. Panowie połączyli siły po raz pierwszy od długiego czasu i sądząc po scenariuszu – warto było poczekać. Gra ma minimalistyczny design, olbrzymią regrywalność i oferuje szeroki wariant możliwości rozgrywki. Zastąpienie klasycznej karty postaci etykietami i taktowanie samej gry tempem picia piwa… Nie wiemy co z tego wyjdzie. Ale bardzo chcemy się przekonać.

W niedzielny wieczór 20 listopada wszystkie gry będa miały swoje polskie premiery. Widzimy się o godzinie 18 w Bunkrze – wstęp jest wolny.

Do zobaczenia!