Zaczyna się Grudzień, zanim jednak wpadniemy w wir świątecznych przygotowań, uszek i pierników zapraszamy na kolejne spotkanie z grami z antologii #Feminism

Ostatni BlackBox odbył się w Gdańsku i miał wybitnie komediowy charakter. Tym razem spotykamy się w Gdyni, a gry, które wybraliśmy są znacznie poważniejsze. Niedzielne wydarzenie to 3 larpy poświęcone tematom, które szczególnie w dzisiejszej rzeczywistości politycznej wzbudzają wiele emocji.

Wokół idei feminizmu krąży wiele mitów i pseudonaukowych teorii rozpowszechnianych przez przeciwników egalitaryzmu. Feministyczne poglądy sprowadzane są też przez pewne środowiska do poziomu banałów. To co zaprezentujemy Wam 4 grudnia dalekie jest od obu skrajności. Larpy będą dotyczyć tematów ważnych, budzących żywe emocje i bardzo dobrze zbadanych. Nie spodziewajcie się agitacji politycznej – przyjdźcie coś przeżyć. Tu się gra w larpy!

Zaczniemy od nanolarpa Catcalling autorstwa Tory de Boer. W lekkiej formie przepracujemy sobie dość wąskie zjawisko o bardzo szerokich konsekwencjach. Coś, co nie wydaje się być problemem – może faktycznie nim być.

Następnie podnosimy ciśnienie. Poruszymy temat aborcji, a konkretnie konsekwencji regulacji antyaborcyjnych w Irlandii. Larp Cathriony Tobin pod tytułem Tajemnica pierwsza radosna – Zwiastowanie to jednocześnie najdłuższa gra, w jaką zagramy tego wieczoru.

Kończymy nieco lżejszą nutą. Opowiemy historię miłosną w pięciu aktach. Zaczniemy trochę w stylu komedii romantycznej. Co z tego wyjdzie? Zobaczycie. Przeczytajcie więcej o grze Umyślne lekceważenie Anny Westerling.

Nasze spotkanie odbędzie się 4 grudnia o godzinie 18:00 w Laboratorium Innowacji Społecznych w Gdyni.
Wstęp jest wolny.