BlackBox No.39 – Guerilla larping

Czas: 19.11.2017 r. godz. 00:00

Wszyscy znamy te idealne, wymuskane wnętrza “mieszkań” w Ikea. Ładne aranżacje przestrzeni, jakie przywodzą na myśl seriale w telewizji. Czy kojarzą się nam z ekscytacją przeżywaną przy przeprowadzce? Może z emocjami, które przeżywamy jak odwiedzają nas goście? Może z poczuciem bezpieczeństwa we własnych czterech kątach?

Chcemy zwrócić Waszą uwagę na inne skojarzenia.

Tak, jak te mieszkania, urządzone są wszystkie pokoje w apartamentach do wynajęcia. Może też w takich kiedyś się zatrzymaliście. W takim wnętrzu rozgrywa się akcja Poprzednich lokatorów. W miejscu, gdzie ściany mieszkania są czasem świadkami dramatycznych zdarzeń. Burzliwych emocji, starcia miłości i nienawiści, zaufania i zdrady. Te ściany z czasem przesiąknęły łzami i krwią. Wydarzenia przeszłości stoją tu w skrajnym kontraście do idyllicznego wystroju.

Larp Poprzedni lokatorzy to opowieść o zmianach, nieuchronnie zachodzących w ludziach, osadzona w konwencji historii o duchach. Jest grą, w której nasi gracze zmierzą się z trudną przeszłością, odciskającą swoje piętno na współcześnie żyjących bohaterach. Czy tragiczna historia musi się powtórzyć?

Czy już domyślacie się, gdzie odbędzie się nasz najbliższy BlackBox?…

W ramach spotkania poprowadzimy następujące gry:

Poprzedni lokatorzy

Cena biletu 20 zł.