BlackBox No.41 – Plemiona Pustkowi

Miejsce: Laboratorium Innowacji Społecznych

Czas: 03.12.2017 r. godz. 18:00

Plemiona Pustkowi tak nazywał się larp, kiedy jeszcze był projektem zaliczeniowym ówczesnego studenta III roku studiów na kierunku Humanistyka 2.0 i specjalności Gamedec – badanie i projektowanie gier. Od tamtego czasu gra miała już dwie, dobrze przyjęte przez graczy odsłony i dorobiła się rebrandingu. Dlatego do naszego katalogu dołączyła pod tytułem Kolory Upadku.

Jej autor, Mateusz Makowski, podjął się niełatwego zadania. Potraktował bardzo popularny w Polsce gatunek gier – czyli postapo – od zupełnie nietypowej strony. Dystopie osadzone w czasach po Wielkim Cywilizacyjnym Resecie to zazwyczaj duże larpy terenowe (jak Oldtown, swoją drogą największy larp w Polsce) z silnym akcentem symulacyjnym. Tymczasem Kolory upadku to gra o społeczeństwie, któremu w warstwie koncepcyjnej najbliżej do nurtu polskiej fantastyki socjologicznej lat 80-tych.

Kolory upadku to udany koktajl popkulturowego settingu z nietuzinkowym designem. Dlatego gorąco zapraszamy na jego trójmiejską premierę, która odbędzie się 3 grudnia o godzinie 18:00.W ramach spotkania poprowadzimy następujące gry:

Kolory upadku

Wstęp wolny.