BlackBox No.48 – Headline

W 2017 roku zadebiutował na konwencie fantastyki Copernicon nowy konkurs larpowy – Złote Laury. Na przyjazd do Trójmiasta i zaprezentowanie swoich gier udało nam się namówić twórców dwóch z nich. Dziś zapraszamy do wzięcia udziału w grze Headline, która – jak mówią plotki – była jednym z najpoważniejszych kandydatów do zwycięstwa w konkursie.

Grę napisali wspólnie Paweł Jurgiel i Aleksander Tukaj. Pierwszy z autorów to zdobywca Pucharu Mistrza Mistrzów, znany również z wieloletniej działalności w warszawskim kolektywie Lans Macabre; drugi przez lata współpracował ze stowarzyszeniem Liveform i współtworzył larpy z serii New Age. Headline to ich pierwsza wspólna gra – i miejmy nadzieję, że nie ostatnia.

Larp opowiada o mało znanym w Polsce fragmencie europejskiej historii, jakim był konflikt w Irlandii Północnej. W latach 70tych i 80tych mieliśmy w kraju nad Wisłą sporo własnych problemów, a komunistyczne władze lakonicznie informowały nas o irlandzkim konflikcie. Warto więc zainteresować się grą, która przybliży tamtą epokę, moralne dylematy i codzienny wybór pomiędzy większym a mniejszym złem.

Zapraszamy!W ramach spotkania poprowadzimy następujące gry:

Headline

Cena biletu 60 zł.