BlackBox No.49 – Zaręczyny i Zdradzieckie Czyny

Miejsce: Dworek Sierakowskich

Czas: 21.04.2018 r. godz. 17:00

Na scenie Blackbox 3City gościły już larpy ze Skandynawii, USA czy Kanady. Tym razem zaprezentujemy Wam grę, która powstała po drugiej stronie naszej planety – w Nowej Zelandii. Kiedy kilka lat temu oglądaliśmy film dokumentalny prezentujący nowozelandzką scenę larpową, próbowaliśmy znaleźć pochodzący stamtąd scenariusz w formacie Print&Play. Wtedy nam się to nie udało.

Na początku IV sezonu BB3C, przeszukując bazy larpowych scenariuszy w poszukiwaniu gier jakie z łatwością przyciągają trójmiejskich graczy, natrafiliśmy na grę Betrothals and Betrayals autorstwa Donny Giltrap i Debbie Cowens. Gra od początku przykuła naszą uwagę; wiemy, że lubicie gry z elementami magii. Wiemy też, że wiktoriańskie klimaty zawsze gromadzą komplet uczestników (albo i dwa, jak było w przypadku gry  Tajemnica Blackwater Mansion rok temu). Dlatego bez wahania włączyliśmy ja do harmonogramu. Kiedy podjęliśmy próbę kontaktu z autorkami gry okazało się, że obie pochodzą z… Nowej Zelandii.

Niniejszym zapraszamy na pierwszy larp z Antypodów na scenie BlackBox 3City.

A jeśli ktoś nie może się go doczekać, zachęcamy do obejrzenia filmu o tamtejszym „larpówku” – a raczej o tym, jak wyglądał kilka lat temu.

Do zobaczenia!
W ramach spotkania poprowadzimy następujące gry:

Zaręczyny i Zdradzieckie Czyny

Cena biletu 50 zł.