Birdman

Autor/rzy:

Format: larp

Konwencja: dramat obyczajowy

Czas trwania: 5 godziny

Liczba uczestników: 6
( W tym 3 3 )

Larp poprowadzono na:

Riggan Thomson, aktor odgrywający niegdyś filmową postać kultowego superbohatera, wyznacza sobie zadanie wystawienia sztuki na deskach słynnego teatru przy Broadwayu. Cel nie jest łatwy do osiągnięcia, a przygotowania są najeżone nieoczekiwanymi trudnościami i zwrotami akcji, które często dotyczą spraw dużo bardziej przyziemnych, niż broadwayowska sztuka. Do premiery pozostał mniej niż tydzień, a jakby problemów było mało, na skutek nieszczęśliwego wypadku, z udziału w spektaklu musiał zrezygnować jeden z głównych aktorów. Kto wie jak rozwinie się ta sytuacja i czy zwycięsko wyjdzie z niej Sztuka czy problemy dnia codziennego…

Opis

Powyższy opis stanowi wstęp fabularny do larpa autorstwa Jakuba Barańskiego. Gra jest larpową adaptacją filmu Birdman, która skupi się na wybranych wątkach filmowego pierwowzoru. Uczestnicy wcielą się w postaci zaangażowane w przygotowanie i wystawienie sztuki na deskach słynnego broadwayowskiego teatru.

Gra będzie cechowała się dużą umownością. W jej trakcie uczestnicy otrzymają możliwość stworzenia wspólnej opowieści o kilku dniach poprzedzających premierę.

Całość będzie próbą stworzenia pewnego rodzaju komentarza do pojęć takich jak: teatr, sztuka,artysta, popularność, sukces, ambicja. Nie będzie tu epickich scen, wielowątkowych intryg czy rozwiązywania zagadek. Spodziewać się można raczej dużej dawki mówienia, przemyśleń, komentowania i oceniania rzeczywistości i innych osób.

Grę poprzedzą obowiązkowe warsztaty.

Ważne

1. Film Birdman to świetna produkcja, która została nagrodzona Oscarem w kategorii najlepszy film. Gra z pewnością zdradzi pewne elementy tej historii, więc jeżeli nie mieliście okazji zapoznać się z filmem, to zastanówcie się dwa razy nad udziałem w grze.

2. Ważnym elementem gry będą monologi wygłaszane i oceniane przez graczy. Każdy z uczestników będzie musiał zmierzyć się z tym zadaniem i tematem wskazanym przez prowadzącego. Ten element zostanie przećwiczony na obowiązkowych warsztatach, które poprzedzą grę.

Infografiki

No painNo pain, czyli dozwolony kontakt niesprawiający dyskomfortu.
W grze pojawia się tematyka dyskryminacji bądź wykorzystaniaGra porusza tematykę dyskryminacji, bądź wykorzystania.
Gra porusza tematykę uzależnieńGra porusza tematykę uzależnień.
Odgrywanie scen seksuW grze symbolicznie odgrywa się sceny seksu.
Wulgarny językW grze obecny jest wulgarny język.