Dawno, dawno temu

Autor/rzy:

Format: chamber larp

Konwencja: baśń

Czas trwania: 3 godziny

Liczba uczestników: 12
( W tym 7 5 )

Larp poprowadzono na:

Dawno, dawno temu w odległym królestwie, w przepięknym pałacu żyła Królowa.

Jej uroda wzbudzała zachwyt mężczyzn i zazdrość kobiet. Artyści tworzyli jej portrety i rzeźby, a pieśniarze sławili jej imię. W królestwie nie było nikogo, kto mógłby rzec o Królowej choć jednego złego słowa.

Tylko stare kobiety z wiosek opodal zamku czasem wzdychały: „Jak to może tak być? Królowa bez króla?” Tymczasem minęło już pięć lat od śmierci poprzedniego monarchy i zdawało się, że Królowa nigdy już nie porzuci wdowiej czerni. Gdy wszyscy zaczęli tracić już nadzieję na szczęśliwe zakończenie tej historii, pojawił się Książę…

Nie minęło wiele czasu, a rozesłano wieści o królewskich zrękowinach i przygotowania ceremonii poszły w ruch. Zatem spieszcie drodzy goście, aby zdążyć na królewski ślub!

Opis

Larp przeniesie graczy do baśniowej krainy, gdzie zanurzą się oni na nowo w bajkach i historiach z dzieciństwa. Gra, choć jest inspirowana klasyczną historią, nie pozostaje jej wierną kopią, dzięki czemu gracze będą mogli stworzyć własną baśń.

Lista postaci

Królowa Anna – piękna i wciąż młoda kobieta, przyciąga wzrok, wzbudza zachwyt i zazdrość. Wdowa po poprzednim Królu, macocha Królewny Aurory. Królestwem rządziła niepodzielnie od śmierci Króla, teraz ma się to jednak zmienić, gdyż zbliża się ślub Królowej z Księciem Erykiem.

Książę Eryk – najmłodszy spośród pięciu synów władcy sąsiedniego księstwa. Przystojny, choć trochę spokojny młodzieniec. Złośliwi mówią, że czeka go jedynie rola króla-małżonka. Jednak dwór jeszcze słabo go zna – najbliższy czas być może pozwoli odkryć, jakim człowiekiem jest Książę.

Królewna Aurora – córka Króla z pierwszego małżeństwa. Piękna i dobra dziewczyna, która w przyszłości miała zasiąść na tronie ojca – jednak wraz ze ślubem Królowej wszystko może się odmienić. Dwór aż drży z napięcia, oczekując jakie decyzje podejmą Królewna oraz jej macocha i jak ułożą się dalsze stosunki tych dwóch niezwykłych kobiet.

Nadworny Łowczy, sir Sebastian – przystojny mężczyzna, który wzbudza zainteresowanie wszystkich dam na dworze. On sam interesuje sie jednak tylko łowami, końmi i bronią strzelecką. Jego kompletny brak zainteresowania najnowszymi ploteczkami z życia dworu zaskakuje rozmówców. Zyskał sobie przez to nawet opinię gbura i odludka.

Piastunka, pani Małgorzata – troskliwa, ciepła i mądra kobieta, która po śmierci pierwszej królowej zajęła się wychowaniem Królewny. Ze względu na swój wiek nie zajmuje się już bawieniem szlacheckich dzieci, jednak pozostała na dworze i czuwa nad młodymi dwórkami. Potrzebujący zawsze ze swoimi troskami mogą znaleźć u niej słowo otuchy i dobrą radę.

Dworzanin, sir Karol – spokojny i zdystansowany mężczyzna, nad którego rodem cieniem kładzie się jakiś dawny skandal. Minęło jednak tak wiele lat, że mało kto zna szczegóły tej historii. Jednak sir Karol zdaje się starać całym swoim postępowaniem zetrzeć tą skazę ze swojego herbu.

Dwórka, lady Julia – towarzyszka i przyjaciółka Królewny jeszcze z dziecięcych lat. Młoda panna szczerze oddana rodzinie królewskiej. Pomimo, iż prawie całe życie spędziła na dworze, zdaje się być trochę onieśmielona przepychem trwających przygotowań przedślubnych.

Dwórka, lady Anita – piękna młoda dama, która niedawno stała się pewną siebie kobietą. Drobne dworskie ploteczki już jej nie interesują. Problemy zarządzania dworem zdają się ją znacznie bardziej frapować.

Dworzanin, sir Michał – człowiek światły i śmiało wyrażający swoje opinie. Głośno twierdził, że Królowa powinna ustąpić i zrzec się władzy na rzecz Królewny – jedynej prawowitej spadkobierczyni tronu i korony. Jego postępowanie zaskoczyło wielu spośród dworzan, jednak wzbudziło też spory szacunek.

Nadworny Medyk, pan Hieronim – wiekowy mężczyzna, który troszczył się o zdrowie dworzan jeszcze za czasów, które większość obecnie tu zebranych zna tylko z opowieści. To człowiek solidny i odpowiedzialny, w pełni oddany swojemu powołaniu. Ostatnio jednak coś zdaje się go trapić – czyżby poszukiwał godnego następcy na swoje stanowisko?

Dowódca Straży, sir Gerard – chłodny i zasadniczy człowiek, skupiony na swoich obowiązkach. Poczucia humoru raczej nie można się po nim spodziewać, natomiast o bezpieczeństwo dworu i jego mieszkańców dba bardziej niż o własne życie.

Gość, sir Seweryn – właśnie przybył do tego królestwa i pałacu w związku ze zbliżającym się ślubem panującej Królowej Anny i najmłodszego syna książęcej pary z sąsiedniego księstwa. Niefrasobliwy i wesoły jegomość, który lubi z każdym zagadać i pożartować.

Infografiki

Wymagane strojeGra wymaga wcześniejszego przygotowania stroju.
No painNo pain, czyli dozwolony kontakt niesprawiający dyskomfortu.