Elektryczne Owce

Autor/rzy:

Format: chamber larp

Konwencja: science fiction

Czas trwania: 4 godziny

Liczba uczestników: 8 – 10

Larp poprowadzono na:

Jaką masz pewność, że jesteś tym, za kogo się uważasz? Może te wszystkie wspomnienia, które siedzą w twojej głowie KTOŚ tam wsadził i tylko wydaje ci się, że są prawdziwe. Może cała twoja przeszłość to tylko zaprogramowany ciąg rzeczy, które nigdy nie miały miejsca? Może nawet ta chwila, ta rozmowa to tylko symulacja?

Już panikujesz? Nie? To dobrze. Inaczej nie nadawałbyś się do tej roboty. Pamiętaj, obiekty testowe, z którymi od dzisiaj będziesz pracować to nie ludzie. To zwykłe maszyny. Kto wie, może w przyszłości będą zajmować się czyimś ogródkiem, walczyć w czyichś wojnach albo zaspokajać kogoś w ich łóżkach. One jeszcze tego nawet nie wiedzą, ale w przyszłości będą w to wierzyć. Twoim zadaniem jest tylko upewnić się, że na rynek nie trafią żadne buble. Wpadnij jeszcze do HRu podpisać dokumenty i widzimy się w poniedziałek.

Opis

Elektryczne Owce to gra, w której uczestnicy wcielają się w świeżo zdjęte z taśmy produkcyjnej androidy oraz ich nadzorców – testerów. Ci pierwsi będą musieli nauczyć się być prawdziwymi ludźmi – każdy android zaczyna jako czysta karta pozbawiona jakichkolwiek cech osobowości, które, wraz z rozwojem gry, będzie mógł zyskiwać dodając sobie odpowiednie “moduły”. Zadaniem nadzorców natomiast będzie sprawdzanie czy modele nie są wadliwe oraz nagradzanie najlepiej sprawdzających się androidów kolejnymi rozszerzeniami. Grę poprzedzą warsztaty z “odgrywania niczego” dla androidów oraz przygotowania własnych testów przez nadzorców.

Gra ma poważny ton i używać będzie jasnej identyfikacji świetlnej (zmieniające się kolory w pomieszczeniu, w którym się odbywa) do oznaczania konkretnych rodzajów scen. Toczyć się będzie szybko, a całość jej przebiegu zależeć będzie od decyzji samych uczestników – do gry przemycane będą różnego rodzaju mechaniczne elementy, które pozwolą samym graczom wpływać na jej wygląd. To opowieść o tym co to znaczy być człowiekiem, jak bardzo wspomnienia kształtują nas samych i czy istnieje szansa na wyrwanie się z oczekiwań, jakie ma wobec nas otaczający świat.

Infografiki

Tylko dla pełnoletnichGra tylko dla uczestników pełnoletnich.
Full touchFull touch, czyli dozwolony pełny kontakt fizyczny w ramach ustalonych ograniczeń.
Gra porusza tematykę religijnąGra porusza tematykę religijną.
W grze pojawia się tematyka dyskryminacji bądź wykorzystaniaGra porusza tematykę dyskryminacji, bądź wykorzystania.
Odgrywanie scen przemocyW grze odgrywa się sceny przemocy.