Headline

Autor/rzy:

Format: chamber larp

Konwencja: świat współczesny

Czas trwania: 4 godziny

Liczba uczestników: 10
( W tym 6 4 )

Larp poprowadzono na:

Larp o dziennikarzach, o prasie i o obrazie świata jaki kształtują media. O kłamstwie w dobrej wierze, o niewygodnych faktach, o ludzkich podwodach stojących za czymś na wskroś ideologicznym. To gra o dylematach zaangażowanych ludzi, o napięciu, stresie i odpowiedzialności. To gra w którą można zagrać żeby opowiedzieć dramatyczną historię lub żeby poczuć niepewność, rozdarcie oraz być może odrobinę odwagi czy poczucia spełnionego obowiązku.

Opis

Wraz z graczami przeniesiemy się w sam środek konfliktu w Irlandii Północnej w drugiej połowie XX wieku. Role na larp są przygotowane z góry, narzucają postaci pewien zestaw zachowań i poglądów. To nie jest gra o spisku, nie thriller polityczny, ani gra akcji. Nie będzie tu wielkiej intrygi do rozpracowania. Będzie wybór między mówieniem tego co powiedzieć należy, co powiedzieć się chce i co ma szansę być obiektywną prawdą.

Wymagania

Wraz z rolą każdy z graczy otrzyma zestaw drobnych rekwizytów. Stroje nie są wymagane, jednak dla lepszej immersji proponujemy ubiór dopasowany do realiów ( lata 70’-80’, realizm, Europa, casual/business).

Infografiki

Tylko dla pełnoletnichGra tylko dla uczestników pełnoletnich.
No painNo pain, czyli dozwolony kontakt niesprawiający dyskomfortu.
Gra porusza tematykę religijnąGra porusza tematykę religijną.
W grze pojawia się tematyka dyskryminacji bądź wykorzystaniaGra porusza tematykę dyskryminacji, bądź wykorzystania.
Wulgarny językW grze obecny jest wulgarny język.