Kolory upadku

Autor/rzy:

Format: chamber larp

Konwencja: postapo

Czas trwania: 4 godziny

Liczba uczestników: 8 – 12

Larp poprowadzono na:

Nikt już nie pamięta, co spowodowało Upadek.

Przemierzając spękane szlaki z szarego kamienia i spoglądając na zgliszcza pozostawione przez tych, którzy odeszli, wciąż staramy się znaleźć odpowiedzi. Wypalone truchła metalowych bestii skrywają jeszcze w sobie sczerniałe, ludzkie kości, a ruiny siedzib naszych Przodków skrywają pozostałości ich maszyn i strzępki zebranej przez nich wiedzy. Niektórzy wciąż wysyłają tam ludzi, by z gruzów wydobyć odpowiedzi, jednak takie wyprawy to karkołomne zajęcie i niewielu się na nie decyduje - w ruinach dawnych ludzkich siedlisk mieszkają bowiem ci, z których upadek uczynił bestie polujące nocą.

My, synowie i córki Upadku, staramy się bowiem przeżyć każdy kolejny dzień. Przetrwanie stało się sensem istnienia i choć nieliczni wciąż próbują odcyfrować znaczenie dziedzictwa pozostawionego przez Przodków, większość skupia się na przeżyciu. Codziennie zmagamy się z Pustkowiem - ono poddaje nas próbom, kształtuje charakter i decyduje o tym komu jest dane przeżyć, a komu nie.

Opis

Larp autorstwa Mateusza Makowskiego miał swoją premierę na Larperiadzie (spotkanie z larpami organizowane przez studentów kierunku GAMEDEC – badanie i projektowanie gier na bydgoskim UKW, którego Mateusz jest absolwentem), a kolejną odsłonę na warszawskiej Zjavie8.

Gra w niezwykle oryginalny sposób wykorzystuje lubianą i popularną stylistykę postapo. Zamiast na aspektach związanych z codziennym przeżyciem, koncentruje się raczej na kulturze. Co warto ocalić? O czym zapomnieć? Jak zastąpić, to co stare i nieadekwatne, czymś nowym, istotnym? Jak zbudować nowe rytuału, obrzędy, konwenanse?

Kolory upadku to gra o wspólnocie. Larp, zanurzony w gęstym popkulturowym sosie, w mocnym stylu zadaje celne pytania na temat społeczeństwa.

Infografiki

Wymagane strojeGra wymaga wcześniejszego przygotowania stroju.
No painNo pain, czyli dozwolony kontakt niesprawiający dyskomfortu.