Kuszenie / Zbawienie

Autor/rzy:

Format: jeepform

Konwencja: świat współczesny

Czas trwania: 4 godziny

Liczba uczestników: 15 – 25

Larp poprowadzono na:

Charakterystyka jednego z bohaterów Lalki Bolesława Prusa.

Wokulski to bohater tragiczny. Przyszło mu żyć w czasach, które nie sprzyjały takim, jak on. Gdyby nie był takim patriotą, nie wziąłby udziału w powstaniu, przez co jego życie potoczyłoby się inaczej. W młodości miał ideały, był chętny do realizacji własnych planów i zamierzeń. Na pozór robi karierę, żeni się z zamożną wdową i zaczyna zarabiać coraz większe pieniądze. Żyje życiem, które w istocie nie jest jego. Gdyby był materialistą goniącym za codziennością, gdyby błyskotki tego namacalnego świata dawały mu uśmiech na twarzy, wtedy droga, którą podążał, byłaby tą właściwą, dającą mu radość. Ale on oczekiwał czegoś innego. Klęska powstania styczniowego co prawda przekreśliła jego ideały, ale nie zniszczyła ich doszczętnie. Jego dobroć, przejawiająca się w pomocy potrzebującym, nie przejawiała się ze względu na drzemiące w nim współczucie, nie płynęło to z jego serca. Wydawał się być obojętny na to, co działo się wokół niego. Dzięki niepoprawnej miłości romantycznej, bo opętańczej, do Izabeli, jego życie na pozór nie zostało całkowicie pozbawione sensu. Niestety, ślepy los znów nie dał mu szansy, stawia na jego drodze nie kobietę marzeń, uosobienie niedoścignionego piękna, wdzięku i prawdziwej kobiecości, ale osobę płytką i próżną. Ponownie został pozbawiony jakichkolwiek nadziei i szans na lepsze życie.

Wokulski jest człowiekiem zawieszonym miedzy niebem a ziemią, jest romantykiem usadowionym w dobie pozytywizmu. Nie potrafił znaleźć sobie miejsca w społeczeństwie, które diametralnie zmieniło swoje wartości. Ludzie zaczęli wierzyć w moc pieniądza, rozpoczęła się epoka badań, doświadczeń – scjentyzmu i rozsądku w podejmowaniu decyzji. Skończyły się czasy miłosnych uniesień, potęgi wiary i miłości – a takim właśnie był Wokulski.

Adam Kowalski, IIB, rząd I

Opis

Kuszenie/ Zbawienie jest jeepem poświęconym tematowi wyborów etycznych i ich wpływu na kształtowanie się osobowości. Główny bohater rozpoczyna grę niemal jako czysta karta, zostanie jednak uformowany przez wydarzenia, które będą miały miejsce w czasie jeepa. Dwie postaci, stanowiące personifikacje jego wyobrażeń na temat czułości i agresji, będą przez większość gry wpływać na jego zachowanie.

Infografiki

Tylko dla pełnoletnichGra tylko dla uczestników pełnoletnich.
No painNo pain, czyli dozwolony kontakt niesprawiający dyskomfortu.
Gra porusza tematykę religijnąGra porusza tematykę religijną.
W grze pojawia się tematyka dyskryminacji bądź wykorzystaniaGra porusza tematykę dyskryminacji, bądź wykorzystania.
Gra porusza tematykę uzależnieńGra porusza tematykę uzależnień.
Wulgarny językW grze obecny jest wulgarny język.