Stypa

Autor/rzy:

Format: chamber larp

Konwencja: komediodramat

Czas trwania: 3 godziny

Liczba uczestników: 13
( W tym 7 6 )

Larp poprowadzono na:

Z żalem zawiadamiamy, że 5 listopada 2013 roku zmarł w wieku 56 lat ukochany Mąż i Ojciec, przedsiębiorca, właściciel warsztatu samochodowego, śp. Marek Nowak.

Nabożeństwo żałobne zostanie odprawione w kościele pw. św. Karola Boromeusza przy ul. Szkolnej w Namysłowie, po którym nastąpi wyprowadzenie do grobu rodzinnego na cmentarz miejscowy. Po pogrzebie odbędzie się stypa dla znajomych, a następnie spotkanie w gronie najbliższych w domu rodzinnym Nowaków.

Krewnych, znajomych i przyjaciół zawiadamiają pogrążeni w żałobie żona Barbara, córki Joanna i Katarzyna, synowie Paweł i Andrzej.

Opis

Zapraszamy na Stypę – larpa, w trakcie którego weźmiesz udział w po-pogrzebowym przyjęciu w Namysłowie. Wspomnienie bliskiego zmarłego, spotkanie dawno nie widzianych krewnych i konieczność uregulowania kwestii spadku zapewne wywołają gorące emocje. W końcu rodowe przepychanki i i rywalizacja o dziedzictwo nie są wyłącznie domeną rodzin królewskich.

Chamber larp, bądź co bądź polityczny, w realiach współczesnej „Polski B”, ma na celu postawienie graczy w trudnej sytuacji, jaką jest stypa po głowie rodziny – właścicielu domu i warsztatu mechaniki samochodowej. Obecna jest zarówno familia z obu małżeństw zmarłego, jak i najważniejsi bliscy znajomi. Gra dzieli się na 3 etapy: część jeepformową, która pozwala graczom wczuć się w postaci; część larpową, odbywającą się po stypie ogólnej, w której brało udział więcej osób; wreszcie w kolejną, której wydarzenia toczą się następnego dnia, kiedy to według tradycji uchylana jest zasada „o zmarłym mówi się wyłącznie dobrze”, a która jest także debriefingiem.

Infografiki

Tylko dla pełnoletnichGra tylko dla uczestników pełnoletnich.
No painNo pain, czyli dozwolony kontakt niesprawiający dyskomfortu.
Odgrywanie scen przemocyW grze odgrywa się sceny przemocy.
Wulgarny językW grze obecny jest wulgarny język.