Zbrodnia wykrakana

Autor/rzy:

Format: freeform

Konwencja: czarna komedia

Czas trwania: 0.5 godziny

Liczba uczestników: 3 +

Larp poprowadzono na:

Nasz czarny brat kruk nie żyje. Zbieramy się, żeby upamiętnić jego odejście. Zbieramy się, żeby zrozumieć, dlaczego odszedł, ale nie będziemy filozofować. Musimy zadbać o przetrwanie stada. Musimy ustalić: co go zabiło? Czy nam również zagraża? Jak się przed tym bronić?

Jesteśmy krukami.

Tak postępują kruki.

Opis

Słyszycie przeraźliwy krzyk kruka. Rozglądacie się i widzicie, że jeden z waszych braci leży nieruchomo na ziemi. Opuszczacie swoje miejsca by przyjrzeć się z bliska miejscu tragedii. Jego ciało leży na ziemi, a wy tworzycie wokół niego krąg. Nikt z was nie widział, co się stało. Ślady na ciele nie sugerują, co mogło się z nim stać, ale gdy rozglądacie się chwilę wokół, zaczynacie wyobrażać sobie, co mogło doprowadzić do jego śmierci.

Gra otrzymały nagrodę w konkursie Golden Cobra 2015 w kategorii „Najlepsze użycie dotyku”.

Czego możecie się w jej trakcie spodziewać?

Kiedy chcecie zacząć rozmawiać, ustawiacie się w kręgu, wyciągacie przed siebie wyprostowaną rękę i mówicie. Jeśli ktoś chce przyłączyć się do rozmowy, umieszcza swoją dłoń na waszej. Każda osoba, która chce zabrać głos kładzie swoją dłoń na górze „stosu”. Tylko osoba, której dłoń jest na samej górze stosu ma prawo głosu. Jeśli ktoś zacznie mówić poza kolejnością (jego dłoń nie jest na samej górze stosu) wszystkie pozostałe kruki zaczną krzyczeć: „Hej!, Hej!, Hej!” aż porządek zostanie przywrócony.

Ucieczka

Jeśli cokolwiek was przestraszy lub ktoś przerwie grę – rozpierzchacie się do swoich bezpiecznych miejsc i wracacie dopiero po chwili. W grze wykorzystane zostaną również przedmioty, ale o tym elemencie rozgrywki dowiecie się już przed samą grą.

Wymagania

Jeśli macie taką możliwość, sugerujemy przybycie w czarnych bluzach z kapturem. Czarny strój i/lub czarne (im dziwniejsze tym lepiej) nakrycie głowy będzie równie mile widziane.

Ważne

W tej grze gracze dotykają się rękoma i krzyczą na osoby, które odzywają się poza wyznaczoną kolejnością!

Infografiki

Wymagane strojeGra wymaga wcześniejszego przygotowania stroju.
No painNo pain, czyli dozwolony kontakt niesprawiający dyskomfortu.
W grze pojawiają się straszne lub obrzydliwe elementyW grze pojawiają się straszne lub obrzydliwe elementy.