Często słychać głosy, że nasze Trójmiasto — tak ożywione w wakacje — na zimę zapada w kulturowy sen. Tak jakby dobrej rozrywki potrzebowali jedynie turyści, a nie jego zwykli mieszkańcy. Pogoda nie ma w zwyczaju nas rozpieszczać, plaże się wyludniają, gwiazdy zwijają sceny. Kiedy mija lato, pozostają nam tylko teatry, kino, kilka koncertów, książka, herbata.

Niektórym to wystarcza. Innym nie.

Należymy do tej drugiej grupy. Jesteśmy grupą twórców gier zwanych larpami. To gry, w których realizuje się cele, odgrywając jakąś postać. Pewnie wydaje Wam się, że nie wiecie, co to takiego.

Nic podobnego.

Renesansowe zabawy dworskie, dziecięce gry w policjantów i złodziei czy czterech pancernych, harcerskie podchody w indiańskich klimatach, escape rooms, gry miejskie — to wszystko larpy. Znane i lubiane. Ale larpy to nie tylko gry terenowe. Coraz popularniejszymi gatunkami są tzw. chamber larpy i jeepformy. To gry, które bardziej przypominają dramę lub improwizowany teatr. Zazwyczaj rozgrywane w jednym pomieszczeniu, trwają kilka godzin i są idealną rozrywką dla grupy kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu osób.

Do tej pory rzadko mieliśmy okazję je prezentować. Zazwyczaj robiliśmy to przy okazji specjalnych festiwali albo konwentów fantastyki. Od dawna szukaliśmy stałego miejsca W Naszym Mieście, Trójmieście. Miejsca, w którym będziemy mogli grać i dzielić się naszą pasją ze starymi znajomymi i zaprezentować je szerszej publiczności.

Dzięki uprzejmości klubokawiarni BUNKIER w Gdańsku nareszcie mamy taką możliwość.

Klubogaleria_BUNKIER-logo-black

Od najbliższej niedzieli, co dwa tygodnie, zapraszamy Was do zagrania w nasze gry. Zabierzemy Was do światów znanych z filmów SF, rozwiążemy kryminalne zagadki, przeniesiemy się do scenerii odległych w czasie i przestrzeni… Chociaż czasem spróbujemy wczuć się w rolę ludzi, jakich codziennie spotykamy w windzie. Zwykłych znajomych nieznajomych.

Przejrzyj naszą stronę. Dowiedz się, co to jest larp, jak wygląda nasz projekt. Gdzie i kiedy się spotykamy i w jakie gry można zagrać w najbliższym czasie. Napisz do nas, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej lub poprowadzić z nami swoją grę.

Zapisy na pierwsze gry otwieramy w środę, 26 listopada.  Zapraszamy i do zobaczenia 30 listopada o 17 w BUNKRZE!

Niech ciekawość weźmie górę.