Już za dwa dni widzimy się na pierwszej edycji BlackBoxu w Nowym Roku. Jak już wiecie, larpa Wszystko dla N. poprowadzi dla Was jeden z jego autorów, czyli Mikołaj Wicher. Nie zdradziliśmy Wam jednak, kto wyreżyseruje dla was jeepforma Kuszenie/Zbawienie autorstwa Kamila Bartczaka.

Dziś już możemy oficjalnie potwierdzić (chociaż co bystrzejsi zerknęli w zakładkę „Wezmę udział” na fecebookowym wydarzeniu): desant z południa będzie liczniejszy. Oprócz Mikołaja z Katowic, na otwarciu sezonu zawita również pochodzący z Wrocławia Kamil. Tak jest obie gry zaprezentują dla Was ich twórcy, którzy zdecydowali się skorzystać z naszego zaproszenia. Uznaliśmy więc, że warto pokrótce przybliżyć Wam ich sylwetki (w politycznie poprawnej kolejności alfabetycznej).

Kamil Bartczak – organizator i scenarzysta larpów, prezes stowarzyszenia twórców larpów Akademia Rozwoju Argos. Współtwórca gier z serii Fantazjada (2000-2010) i Geas (od 2011). Autor larpa Stypa, nagrodzonego w konkursie Larpy Najwyższych Lotów 2013. Od czasu do czasu autor tekstów o larpowej teorii.

Mikołaj Wicher – wielokrotny zdobywca nagród larpowych, w tym Złotej Maski 2012 dla Najlepszego Gracza, Najlepszego Gracza Flambergu 2010 i 2013 oraz licznych pomniejszych wyróżnień. Współzałożyciel Stowarzyszenia Liveform oraz współorganizator serii larpowej New Age, współodpowiedzialny m.in za scenografię najgłośniejszego larpa sezonu, czyli College of Wizardry. Najbardziej w larpach ceni dramaturgię, kocha gry, które mobilizują graczy do tworzenia mocnych scen. Uważa, że immersję można osiągnąć przez akcję, łatwiej niż przez symulację, a najważniejsze są mocne relacje. Wierzy, że larpy mogą zmienić świat.

Na zakończenie pozostaje nam więc tylko napisać: do zobaczenia w niedziele! Będą wyśmienite larpy i pyszne eklery.