Każdy ma swój status. Określa on naszą pozycję wśród innych. Zależy on od sytuacji, kontekstu społecznego, osób w naszym otoczeniu, naszego samopoczucia czy nawet pogody.
Na co dzień spotykamy się z różnymi ludźmi: znajomymi, rodziną, dziećmi, nauczycielami, podwładnymi, przełożonymi. Nasze zachowania zmieniamy instynktownie, automatycznie i nieświadomie w zależności od osób w danym towarzystwie.
W scenach improwizowanych oraz w larpach takie zachowania też muszą się pojawić, żeby całość sprawiała wrażenie autentyczności i naturalności… Oraz abyśmy nie stracili zainteresowania i szacunku odbiorcy.
Majtek odzywa się do kapitana jak do starego kumpla ze szkoły? A może coś za tym stoi?
Generał pyta szeregowego, czy może przejść? Co nim kieruje?
Na warsztacie rozwiniemy znane zagadnienia związane ze statusem. Jak zachowują się ludzie pod wpływem innych? Jak zareagować na status innego gracza od razu po wejściu do pomieszczenia? Jak podkreślić swoją pozycję, by nikt nie miał wątpliwości? W jaki sposób sprawić, że nasza postać będzie wielowymiarowa? Kiedy wykorzystać status do prowadzenia historii?
Podczas spotkania zaznajomimy się także z zaawansowanymi technikami (zawierającymi trudne słowa w nazwie): dynamiczne przejścia, wykorzystanie potencjału statusów, kontrastowe stanowiska. Wspólnie będziemy tworzyć sceny śmieszne, absurdalne, poważne i całkiem smutne. Będziemy dyskutować, ćwiczyć, grać, a warsztat będzie dopasowany w zależności od potrzeb całej grupy.
Ale przede wszystkim będziemy robić jedno – dobrze się bawić.