Mabon to święto żywiołu wody, która nadchodzi wraz z jesiennymi deszczami. Jest to czas końca zbiorów, zbierania ostatnich owoców z drzew oraz grzybów i owoców leśnych. Święto dziękczynne wobec Ziemi za jej dotychczasowe dary. Dziękujemy też słabnącemu słońcu, które przechowało nasze zbiory. Za kilka miesięcy Stary Król odejdzie, czas mu więc dziękczynić. Co znamienne, jest to też święto Avalonu i jego czarodziejek — boginek. Moment równowagi między Światłem i Ciemnością. Przesilenie jesienne jest czasem Tajemnic.
Jest to dzień oczyszczenia i przygotowań. Oczyszczająca woda zmywa niepewność i daje chwile wytchnienia zbolałym. To nie tylko czas szykowania zapasów, ostatnich zbiorów orzechów i ziół. To też czas odnawiania ochronnych kręgów i kreślenia run.
Scenariusz jest dedykowany rozliczeniom i podsumowaniom. Ostatnim pożegnaniom i zamykaniu spraw. Trudnym rozmowom i ostatnim być może szczerym uśmiechom tego roku. Mierzeniu się z nadchodzącą zimą.
Gra pochodzi ze zbioru 8 scenariuszy “Urban Tribes: Mamihlapinatapai”. Postaci zostaną stworzone podczas warsztatów przedgrowych.
Urban Tribes jest opowieścią o poszukiwaniu magii — w otaczającym nas świecie, a także w marzeniach i we wspólnie przeżywanych opowieściach. Wspólne tworzenie opowieści zaś jest najwyższą formą magii praktykowaną przez miejskie plemiona.
Mamihlapinatapai — to słowo z wymarłego już języka Jagan, plemienia z Ziemi Ognistej. Oznacza: bezskutecznie spoglądać na innych w nadziei, że ktoś zrobi to, co jest przez wszystkich pożądane.
Autorem settingu i jego opisów jest Dominik Dembiński.