Sztuka cenniejsza niż złoto - BlackBox 3City

Sztuka cenniejsza niż złoto

Autor/zy:

Czas trwa­nia: 5 godzi­ny

Licz­ba uczest­ni­ków: 27

W tym

12
14
1

Larp popro­wa­dzo­no na:

Nie mogłeś prze­cież nie sły­szeć, Panie, o tej oso­bli­wej tra­dy­cji, któ­ra już od wie­lu lat utrzy­mu­je się w sto­li­cy Kor­du! Co roku orga­ni­zo­wa­na jest tam wysta­wa, zwa­na Salo­nem, na któ­rej naj­zna­mie­nit­si mala­rze pre­zen­tu­ją swe dzie­ła. Spo­tkać tam możesz nie tyl­ko naj­zdol­niej­szych arty­stów, ale tak­że ich mece­na­sów i wszel­kich entu­zja­stów sztuki. 

Brzmi to bar­dziej jak cyna­zyj­ska roz­ryw­ka, bo i istot­nie z Cyna­zji ta moda przy­wę­dro­wa­ła, ale to, co na Pół­wy­spie Pazu­ra było roz­ryw­ką kil­ku sezo­nów w Kor­dzie, zamie­ni­ło się w wyda­rze­nie o nie­zwy­kłej donio­sło­ści. W rze­czy­wi­sto­ści nie­wie­le znaj­dziesz innych miejsc, gdzie cie­szyć się możesz tak skon­cen­tro­wa­ną esen­cją kor­dyj­skiej kul­tu­ry i sztu­ki! Wie­lu prze­cież uwa­ża, że, sto­li­ca Kor­du, to sto­li­ca świa­ta i w ostat­nich latach coraz zazdro­śniej Gran­de zaczy­na spo­glą­dać w stro­nę Kin­dle, coraz wię­cej wzor­ców przej­mu­je jako swo­je i coraz bar­dziej dep­cze Cyna­zji po piętach. 

Uwierz mi Panie, że pozna­łem wie­lu znaw­ców sztu­ki i coraz wię­cej z nich z uzna­niem kiwa gło­wa­mi, widząc płót­na kor­dyj­skich mala­rzy. Są jed­nak i tacy, któ­rzy sły­sząc o Kor­dzie i jego arty­stycz­nych inno­wa­cjach, ze zło­śli­wym uśmiesz­kiem na ustach przy­po­mi­na­ją swo­im roz­mów­com o tam­tej­szym skost­nia­łym sys­te­mie arty­stycz­nej pro­duk­cji i moc­no tra­dy­cjo­na­li­stycz­nej edu­ka­cji od stu­le­ci, zdo­mi­no­wa­ny­mi przez miesz­czań­skie gil­die. Czy rze­mieśl­nik może być arty­stą? Czy arty­sta może być rzemieślnikiem? 

Sko­ro o to pytasz, Panie, to z pew­no­ścią zain­te­re­su­ją Cię tak­że pogło­ski o tym, że wkrót­ce w Gran­de powstać ma z cesar­skie­go dekre­tu Aka­de­mia Sztuk Pięk­nych, a ofi­cjal­nie ogło­szo­ne ma to zostać wła­śnie w trak­cie naj­bliż­sze­go Salo­nu. Czy to dobra wia­do­mość, pytasz? Cóż… Nie wda­jąc się w więk­sze szcze­gó­ły, powie­dział­bym, że interesująca…

Opis

Poli­ty­ka, intry­gi, roman­se i przede wszyst­kim sztu­ka spod zna­ku płasz­cza i szpady!

Sztu­ka cen­nie­sza niż zło­toto mona­sty­ro­wy larp autor­stwa Nata­lii Różek, któ­re­go akcja roze­gra się w Kor­dzie i opo­wia­dać będzie o prze­ło­mo­wym dla arty­stycz­ne­go śro­do­wi­ska Gran­de momen­cie — zało­że­niu Aka­de­mii Sztuk Pięk­nych. Tra­dy­cja zmie­rzy się z postę­pem — Gil­dia Mala­rzy, od wie­ków funk­cjo­nu­ją­ca w mie­ście będzie musia­ła podzie­lić się wła­dzą i wpły­wa­mi z nową siłą. Kto odnaj­dzie się w tej sytu­acji i zło­ty­mi lite­ra­mi zapi­sze swo­je imię w histo­rii Domi­nium, a kto popad­nie w nędzę i zapomnienie?

Spo­dzie­waj­cie się pięk­nej gry w lubel­skim sty­lu, czy­li dra­ma­tu oby­cza­jo­we­go z boga­ty­mi kar­ta­mi posta­ci, doj­rza­ły­mi rela­cja­mi oraz całym mnó­stwem dwor­skich intryg.

Wymagania

Żeby zagrać w tę grę, NIE trze­ba znać się na: histo­rii sztu­ki, świe­cie gry fabu­lar­nej “Mona­styr”, malo­wa­niu, ani mieć rekostroju.
Żeby dobrze się bawić na tej grze trze­ba: prze­czy­tać swo­ją kar­tę posta­ci i inne tek­sty, któ­re prze­ka­że­my Wam na dwa dni przed larpem.
Kostiu­my: celu­je­my w stro­je z okre­su od XVI do XVIII wie­ku, ale że jeste­śmy w świe­cie fan­ta­sy, to wystar­czy, że będą utrzy­ma­ne w sze­ro­ko poję­tym “baro­ko­wym” kli­ma­cie. Dopusz­cza­my też cał­ko­wi­cie czar­ny strój — z ele­men­ta­mi z epo­ki lub bez nich. To nie jest gra o kostiu­mach, lecz o sztuce!

Infografiki

Wymagane stroje

Gra wyma­ga wcze­śniej­sze­go przy­go­to­wa­nia stroju.

No pain

No pain, czy­li dozwo­lo­ny kon­takt nie­spra­wia­ją­cy dyskomfortu.

W grze pojawia się tematyka dyskryminacji bądź wykorzystania

Gra poru­sza tema­ty­kę dys­kry­mi­na­cji, bądź wykorzystania.