Zakładnicy

Autor/rzy:

Format: jeepform

Konwencja: thriller psychologiczny

Czas trwania: 3 godziny

Liczba uczestników: 3 +

Larp poprowadzono na:

Wydarzenia przebiegły błyskawicznie. Wiewiórki! Wiewiórki! –rozległy się krzyki po całym domu giełdy w Mariborze. Na moment zapanował chaos. Ktoś sięgał po sztylet, ktoś próbował ucieczki, ale szybko zarzucona na szyję pętla powstrzymała desperackie usiłowania uciekiniera. Mają bombę! – ten okrzyk przerażenia był ostatnim. Po nim zapanowała pełna napięcia cisza. Obecni w budynku kupcy i gońcy zdali sobie sprawę z faktu, że są zakładnikami Scoia’tael.

Opis

Scoia’tael (j. wspólny: Wiewiórki) – nieludzcy buntownicy, odpowiedzialni za powstania przeciwko ludziom w państwach północnych. Powodem ich walk jest niezadowolenie z rasizmu i dyskryminacji nieludzi. Trzon Wiewiórek tworzą elfy, choć w szeregach formacji można spotkać także przedstawicieli innych starszych ras, takich jak niziołki czy krasnoludy. Scoia’tael podzielone są na komanda, które składają się z kilku, bądź kilkunastu bojowników. Komando Wiewiórek wzięło zakładników w domu giełdy w Mariborze. Jakie są ich cele, jakie będą żądania? Czy którykolwiek z zakładników wyjdzie z tego cało? Czy sytuacja skończy się krwawą jatką? Straż grodowa i garstka zbrojnych Zakonu już szykuje się do wzięcia budynku szturmem…

W toku jeepa gracze i publiczność wcielą się w członków komanda Scoia’tael oraz zakładników. Gra nie skupi się na akcji i tym, kto przeżyje, a kto zginie. Zamiast tego obiektem naszego zainteresowania będzie stworzenie dramatycznej historii i odegranie relacji i napięć między postaciami. Centralna historia będzie naszą kanwą, a w nią wpleciemy treść, czyli wątki osobiste.

Scenariusz jest adaptacją skandynawskiego jeepa Hostage na uniwersum Wiedźmina.

Infografiki

No painNo pain, czyli dozwolony kontakt niesprawiający dyskomfortu.
Gra porusza tematykę religijnąGra porusza tematykę religijną.
W grze pojawia się tematyka dyskryminacji bądź wykorzystaniaGra porusza tematykę dyskryminacji, bądź wykorzystania.
Odgrywanie scen przemocyW grze odgrywa się sceny przemocy.