Ebeling: Gorące lato w Breslau - BlackBox 3City

Ebeling: Gorące lato w Breslau

Autor/zy:

Czas trwa­nia: 6 godzi­ny

Licz­ba uczest­ni­ków: 11

W tym

4
7

Larp popro­wa­dzo­no na:

“Sza­now­ny panie Ebeling,
Otrzy­ma­łem pole­ce­nie służ­bo­we aby zająć się pana karie­rą w poli­cji. Sły­sza­łem, że jest pan czło­wie­kiem nie­zwy­kle ambit­nym i pra­co­wi­tym. Wobec powyż­sze­go zapra­szam pana na swój komi­sa­riat, gdzie przez jakiś czas będzie pan pra­co­wał z moimi ludź­mi pod moim okiem. Nie­dzie­la, godzi­na 13.00, póź­niej pój­dzie­my do “Artus Gericht” by omó­wić to i owo przy szkla­necz­ce koniaku.

Pozdra­wiam,
Komen­dant komi­sa­ria­tu XV rewi­ru przy Ofe­ner­stra­se 30, Breslau

Cle­mens Schuler”

Opis

Jest rok 1925, gorą­cy lipiec i żar leje się z nie­ba. W komi­sa­ria­cie poli­cji XV rewi­ru przy Ofe­ner­stras­se 30 w Bre­slau nie­za­leż­nie od dnia tygo­dnia zawsze jest peł­no pra­cy. Gra­cze będą mogli wcie­lić się w pra­cow­ni­ków komi­sa­ria­tu w mie­ście, któ­re po Wiel­kiej Woj­nie jest tyglem wie­lu kul­tur i oby­cza­jów.
Ebe­ling… to larp nar­ra­cyj­ny sku­pia­ją­cy się na rela­cjach pra­cow­ni­ków komi­sa­ria­tu. Tema­ty, jakie zosta­ły wple­cio­ne w fabu­łę, zaczerp­nię­te zosta­ły z sze­ro­ko poję­tej kul­tu­ry (fil­my i książ­ki) oraz praw­dzi­wych wyda­rzeń histo­rycz­nych. Ma to na celu odda­nie kli­ma­tu małej spo­łecz­no­ści, jaką są pra­cow­ni­cy komi­sa­ria­tu w poło­wie lat dwu­dzie­stych XX wieku.

Posta­ciom przyj­dzie spę­dzić gorą­cy, lip­co­wy dzień w pra­cy, któ­ry, zda­je się, nie zapo­wia­dał nicze­go nie­zwy­kłe­go, poza tym, że ma zja­wić się pewien poli­cjant — Ebe­ling. Ma wyszko­lić go sam komen­dant. Ponoć wią­za­ne są z nim wiel­kie nadzie­je.
W komi­sa­ria­cie pra­cu­ją głów­nie kobie­ty, bez któ­rych ten przy­by­tek nie dzia­łał­by tak spraw­nie. To wdo­wy wojen­ne oraz pan­ny z wiel­ki­mi ambi­cja­mi, a poli­ty­ka spo­łecz­na znów chce je umie­ścić w kuch­ni oraz domach. Co na to ich szef oraz kole­dzy z pra­cy? Czy kobie­ta w 1925 roku może już zwać się nowo­cze­sną? Oprócz tego sam komen­dant Cle­mens Schu­ler ma tego dnia uro­dzi­ny, czy prze­wi­dzia­ne jest z tej oka­zji przyjęcie?

Larp jest kry­mi­na­łem i wokół tego krę­ci się fabu­ła całe­go sce­na­riu­sza, ale napę­dza­ją go wąt­ki i rela­cje pomię­dzy posta­cia­mi. Te mogą być zarów­no lek­kie i przy­jem­ne, ale poja­wią się rów­nież takie, któ­re będą mia­ły wydźwięk bar­dziej dra­ma­tycz­ny i poru­szą cięż­kie tema­ty społeczne.

Wymagania

Pro­si­my o przy­by­cie w kostiu­mach nawią­zu­ją­cych kli­ma­tem do okre­su 1920–1925. W tym wypad­ku to rów­nież stro­je for­mal­ne, jak do pra­cy w biurze.

Ważne

W lar­pie, oprócz gra­czy, udział bio­rą posta­cie tła (NPC). Do udzia­łu w grze zapra­sza­my więc też oso­by mają­ce ocho­tę wcie­lić się w peten­tów, któ­rzy przy­cho­dzą ze spra­wa­mi na komi­sa­riat. Śred­nio jeden NPC, wcie­la się w 2 do 3 posta­ci, wcze­śniej przy­go­to­wa­ne przez twór­ców gry (otrzy­mu­je też nie­zbęd­ne rekwi­zy­ty). Oso­by takie są pro­szo­ne, aby posia­da­ły pod­sta­wo­wy strój w kli­ma­cie (koszu­la, spodnie/spódnica, buty) cała resz­ta ele­men­tów stro­jów jest dostar­cza­na przez twór­czy­nie gry.

Infografiki

Tylko dla pełnoletnich

Gra tyl­ko dla uczest­ni­ków pełnoletnich.

Wymagane stroje

Gra wyma­ga wcze­śniej­sze­go przy­go­to­wa­nia stroju.

No pain

No pain, czy­li dozwo­lo­ny kon­takt nie­spra­wia­ją­cy dyskomfortu.

W grze pojawia się tematyka dyskryminacji bądź wykorzystania

Gra poru­sza tema­ty­kę dys­kry­mi­na­cji, bądź wykorzystania.

Gra porusza tematykę uzależnień

Gra poru­sza tema­ty­kę uzależnień.

Odgrywanie scen przemocy

W grze odgry­wa się sce­ny przemocy.

Wulgarny język

W grze obec­ny jest wul­gar­ny język.