Do pięćdziesiątego pierwszego BlackBoxu został dokładnie miesiąc. Czas przedstawić sylwetki gości naszego wydarzenia. Wśród nich po raz pierwszy:
- gość z zagranicy;
- goście z Poznania;
- gość związany ze sceną impro;
Niniejszym, przed Wami:
LARPY
Jacob Klünder
Duńczyk, lat 42. O sobie mówi tak:“Larpuję ponad 20 lat. Pierwsza gra jaką prowadziłem był (powszechnie uznany za przynajmniej niedorobiony) larp SF przygotowany na mały, lokalny konwent w moim rodzinnym mieście. Przełomowym momentem — pierwsza gra w konwencji Mind’s Eye Theater w jaką zagrałem niedługo potem. Po powrocie do domu z konwentu niemal natychmiast zacząłem prowadzić kampanię i porzuciłem wszystko, co robiłem wcześniej.
W tamtym okresie prowadziłem więcej jednostrzałowych gier niż byłem w stanie zapamiętać — głównie w w settingu Wampira: Maskarady i Mrocznych Wieków. Zaangażowałem się też w prowadzenie kilku kampanii. Oprócz tego cały czas grałem i gram. Zdarzyło mi się być też na larpie w Polsce — wziąłem udział w grze Convention of Thorns, która odbyła się na zamku Książ.Pisząc moje gry skupiam się na postaciach: ich osobistych wątkach i wzajemnych relacjach. Raczej unikam ogólnych wątków, które dotyczą świata na zewnątrz gry. Staram się też dać graczom dużo pretekstów do tworzenia efektownych kostiumów i stylizacji.
Poza larpowaniem — jestem freelancerem piszącym dla wydawnictw White Wolf i Onyx Path; regularnie publikuję też w Storyteller’s Vault”.
Jacob poprowadzi dla was larp New Blood — grę główną naszego spotkania.
Anna ‘Szarańcza’ Szewczyk
założycielka i manager Nautilus Larps Project działającego w Poznaniu od niemal 2 lat. Poprowadziła w życiu ponad pół setki wydarzeń larpowych, dziesiątki godzin programu na różnorodnych zlotach oraz jedną grę cykliczną „Piekło 2.0”. Główny koordynator zespołu organizatorskiego konwentu Larp Now!. W larpach od 2008 roku, prawdopodobnie już uzależniona. Gra i prowadzi projekty nastawione na emocje, prowokuje dialogi dotyczące człowieczeństwa. Lubi tworzyć nowe, nieznane formy immersyjne, opiekować się istotami w swoim otoczeniu, odsypiać maratony organizatorskie. Najbardziej w życiu ceni sobie zaufanie, jakie tworzy się pomiędzy Mistrzem Gry a graczem, który odkrywa nowe pokłady uczuć i emocji.
Przemysław ‘Max’ Baszczuk
organizator konwentu Larp Now! oraz członek zespołu Nautilus Larps Project. Ambitny grafik, nieuleczalny perfekcjonista. W larpach lubi ciekawą, innowacyjną formę oraz emocje możliwe do eksploracji. Współorganizator cyklicznego larpa poznańskiego „Piekło 2.0”. Prywatnie pasjonat wszystkiego co jeździ na dwóch szynach, a także „człowiek-last-minute”, który przybywa z odsieczą wielu wydarzeniom w Poznaniu jako zapasowy gracz lub wyspecjalizowany NPC.
Max i Szarańcza wspólnie poprowadzą jej larp Oceń mnie.
WARSZTATY
Krzysztof Gojowy
urodzony w Bydgoszczy, studiuje na Politechnice Gdańskiej na kierunku Automatyka i Robotyka. Ma wieloletnie doświadczenie improwizatorskie – swoją przygodę z improwizacją sceniczną rozpoczął już na początku liceum, ale teatrem oraz konferansjerką interesował się już od najmłodszych lat. Improwizacja to jego główna pasja, regularnie chodzi na warsztaty (i wydaje na nie prawdopodobnie więcej niż powinien), gra w wielu miksach (występach nieznanych sobie osób na festiwalach, m.in. w Atenach, Toruniu, Gdańsku), w opracowanych przez siebie formatach oraz w regularnych spektaklach grup – bydgoskiego Kaloryfera Impro, oraz gdańskich Wolnych Elektronów czy Młodego Impro. Jeździ na zagraniczne festiwale, na których ćwiczy pod okiem największych improwizatorów z Polski (m.in. Wojciech Tremiszewski, Joanna Pawluśkiewicz, Małgorzata Różalska) oraz ze świata (m.in. Charny Halpern, Joe’go Bill’a, Lee White’a i wielu innych). W impro najbardziej jara go różnorodność oraz impro muzyczne, śpiewane i musicalowe.
Człowiek licznych zainteresowań — poza improwizacją jest pasjonatem fotografii wszelakiej (studyjna, okolicznościowa, reportażowa, przyrodnicza), tworzenia grafik oraz zajmuje się fotomontażem. Realizuje się jako Redaktor Naczelny Kroniki Studenckiej Politechniki Gdańskiej. Uwielbia też grać w ambitne gry planszowe i komputerowe, tworzyć i oglądać filmy. Okazjonalnie jeździ na konwenty, żegluje, rysuje, pisze wiersze, podróżuje.
Krzysztof poprowadzi dla was Warsztaty o statusie: STATUS nie aż taki QUO
Jakub Krassowski
założyciel i współorganizator naszej sceny przez pierwsze 4 lata jej działalności. Gdańszczanin, który pół życia spędził na wygnaniu w Warszawie. Z wykształcenia trener rozwoju osobistego. Pracuje w sprzedaży. Rozpoczął larpowanie w roku 1999. Związany po trosze z ruchem rycerskim i amatorską sceną muzyczną, trenował drużynę Krawego Kamienia (larpowe rugby) na Orkonie oraz prowadził larpową karczmę na jednej z Fantazjad. Ostatnimi czasy współodpowiedzialny za takie larpowe projekty jak Zimowe Noce czy Legendy północy: Trettenholm.
Z Jakubem będziecie mieli okazję spotkać się podczas Warsztatów o tworzeniu warsztatów
Bilety
Jeśli rozważaliście zakup biletów na którekolwiek z opisanych powyżej wydarzeń, zajrzyjcie na podstronę
BlackBox No.51