Kilka dni temu obiecaliśmy Wam prezent pod choinkę. Nawet nie wiecie, jak wiele kosztowało nas utrzymanie wszystkiego w tajemnicy! Ale obiecaliśmy sobie: do Gwiazdki nikomu ani słowa!
Do Gwiazdki, czyli do dzisiaj, czyli… Już można! Za nami przesilenie. Zakończył się czas zbiorów, Niezwyciężone Słońce rozpoczyna swój wielomiesięczny marsz w stronę lata. Dlaczego więc nie powiedzieć Wam, w co będziecie mogli zagrać na drugiej edycji BlackBox Summer Week?
Zacznijmy od małych prezentów.
Jeep Night: krótkie formy
Kilak miesięcy temu wychyliliśmy nos poza jeepowy kanon, czyli gry takie jak Poprzedni Lokatorzy, Pani i Otto czy Sokrates. W tym roku podczas przeglądu jeepów poprowadzimy dla was gry:
- Człowiek w Zielonej Czapce Jakuba Barańskiego;
- Ditch’d (Enjoy the Silence) Toumas Harviainena;
- Homunculus Anny Keider;
- Nieznajomi w autobusie Bruce’a Glassco;
- Pączkowa Sprawa Emilii Kowalskiej.
Trzy z nich już dla Was prowadziliśmy i otagowaliśmy jako “solidne, dobre, sprawdzone”. Dwie pozostałe od dawna czekają w kolejce, więc skoro nie teraz — no to umówmy się, że poprowadzimy je latem.
Czas na poważniejszy kaliber: ulubione gry blackboxowiczów.
Best od BlackBox 3City
W ubiegłym roku w ramach tego cyklu zaprezentowaliśmy aż 6 gier. Tym razem, z uwagi na nieco krótszy czas jakim dysponujemy, wybraliśmy tylko 4 scenariusze. Oto one, w kolejności alfabetycznej:
Cyrk 1920–1950
Larp Zofii Skowrońskiej i Macieja Starzyckiego skradł Wasze serca… Ale zanim do tego doszło, wyprzedał się w ciągu doby. Chcemy, aby jak najwięcej osób mogło zagrać w wyjątkowe, przemyślane i fascynujące gry. Cyrk jest jedną z nich — dlatego szalenie nam miło, że Zofia przyjęła nasze zaproszenie i zgodziła się by ponownie poprawdzić ten scenariusz w trakcie Summer Week.
Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie
Ten — wydawałoby się skromny i zwykły larp- gdyby nie gra Zimowe Noce dzierżyłby rekord frekwencyjny BB3C: na grę o podwójnym życiu jakie prowadzi wielu z nas zjawiło się ponad 30 osób. Marcin Słowikowski i Natalia Rożek stworzyli larpową perełkę, którą zdecydowanie warto poprowadzić dla Was po raz kolejny.
p.s. Ekipa orgowska Summer Week zakłada się, czy gra pójdzie raz, dwa czy trzy razy…
Eletryczne Owce
Autorem gry jest Bartek Zioło. Znamy się i lubimy z Bartkiem od lat, dlatego za każdym razem gdy dzwonimy z pytaniem, czy możemy jeszcze raz poprowadzić jego grę na jakimś konwencie Bartek zawsze daje nam zielone światło. Kolor światła to też podstawa mechaniki jego gry, która zawsze spotyka się z entuzjastycznym przyjęciem. Byłoby dobrze, gdyby Bartek częściej siadał do pisania… 🙂
Ach! Nie napisaliśmy o czym jest ten larp. O androidach, rzecz jasna!
Nightfloors
Ten larp trafił do nas z bardzo daleka i trochę przypadkiem. Do jego autorki, Donny Giltrap, odezwaliśmy się w sprawie innej jej autorstwa. W zwrotnym mailu dostaliśmy nie tylko odpowiedzi na wszystkie nasze pytania, ale też kilkanaście sprawdzonych larpów z Nowej Zelandii. Nightfloors przykuł naszą uwagę niebanalnym wykorzystaniem cyfrowych narzędzi do tworzenia powieści paragrafowych. Bardzo dobry i bardzo nietypowy scenariusz, który chcemy poprowadzić dla Was ponownie… Lubimy patrzeć na ile sposobów staczacie się w otchłań szaleństwa.
No dobrze. Czas na danie główne.
Zdarzyło się w Greendale
Gra Główna festiwalu BlackBox Summer Week 2020
Nazwa miejscowości brzmi znajomo? Może zetknęliście się z nią tutaj?
Zapraszamy Was na larp w świecie znanym z serialu i komiksów o Sabrinie Spellman.
Najważniejsze informacje w skrócie:
- czas trwania: 2 dni
- format: larp paragrafowy
- zapisy: współtworzenie (etap 1) / lista wakatów (etap 2)
- setting: lata 60te XIX w. / lata 30ste XX w. / lata 60te XX w.
- bohaterowie: Kościół Nocy (w tym rodzice Sabriny Spellman) i mieszakańcy Greendale
- autorzy gry: Jaśmina Kotlarek, Paulina Michałowska, Piotr Milewski, Natalia Nizińska
Po KOMPLET INFORMACJI zapraszamy TUTAJ.
Ho Ho Ho
Mamy nadzieję, że niniejszym niusem sprawiliśmy Wam miłą niespodziankę. W następnych wieściach ujawnimy, kto jeszcze pojawi się na tegorocznym Summer Week by poprowadzić dla Was larpy.
Tymczasem: wszystkiego dobrego!
Piotrek, Robert, Krystian, Paulina, Kula